Skip to content

24 Julia DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1994

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 3, 1997

Property Information

Block182.01
Lot33
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page141

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,325
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$242,200
52%
Improvement Value:$222,800
48%
Total Assessment$465,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,546+1.0%
2024$11,434+6.3%
2023$10,753-0.1%
2022$10,767+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1994