Skip to content

1165 West Mallard DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1945

Last Sale Date
Jan 23, 2014

Property Information

Block209
Lot170
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRR2
Sq Footage704
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,200
46%
Improvement Value:$75,400
54%
Total Assessment$139,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,466+1.0%
2024$3,433+5.9%
2023$3,242-0.1%
2022$3,246+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1945