Skip to content

Parker E Of S Of Beach(Block 229.01 Lot 3.02)Manahawkin, NJ 08050

Vacant Land

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Dec 31, 2018

Property Information

Block229.01
Lot3.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page119

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$109+0.7%
2024$108+5.9%
2023$102-0.1%
2022$102+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$300,000

From:

To:

DeedBook 17357, Page 365Recorded1/14/2019

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

SaleMulti
$225,000

From:

To:

DeedBook 15939, Page 1084Recorded11/13/2014

Also conveyed in this deed

1 parcel