Skip to content

14 Corliss WayManahawkin, NJ 08050

Built 2022

Owner
---
Last Sale Price
$631,170
Last Sale Date
Sep 26, 2022

Property Information

Block25.09
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,516
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,000
19%
Improvement Value:$317,900
81%
Total Assessment$394,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,805+1.0%
2024$9,711+4.5%
2023$9,296
Property History

Property Sale

Sale
$631,170
Sq Ft2,516DeedBook 19181, Page 820Recorded9/29/2022

Property Sale

Sale
$119,500
DeedBook 19005, Page 1473Recorded4/25/2022

Property Built

Built

Year Built: 2022