Skip to content

22 Osprey AvenueManahawkin, NJ 08050

Built 2024

Owner
---
Last Sale Price
$642,450
Last Sale Date
May 15, 2024

Property Information

Block25.11
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningAH20
Sq Footage2,682
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,000
19%
Improvement Value:$326,600
81%
Total Assessment$403,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,964+426.2%
2024$1,893
Property History

Property Sale

Sale
$642,450
Sq Ft2,682DeedBook 19695, Page 1916Recorded5/30/2024

Property Built

Built

Year Built: 2024

Property Sale

Sale
$123,500
DeedBook 19528, Page 296Recorded11/2/2023