Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
234 Stafford Park BlvdManahawkin, NJ 08050
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 15, 2010
Property Information
Block25
Lot32.04
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page9
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningBP
Sq Footage---
Acreage2.38
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$899,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$899,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $22,337 | +1.0% |
| 2024 | $22,121 | +5.9% |
| 2023 | $20,889 | -0.1% |
| 2022 | $20,916 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.