Skip to content

18 Honeysuckle DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2008

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 1, 2013

Property Information

Block42.04
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page4.01

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage3,247
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,000
19%
Improvement Value:$300,600
81%
Total Assessment$371,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,977+1.0%
2024$8,888+6.1%
2023$8,379-0.1%
2022$8,390+1.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$400,000
DeedBook 14084, Page 1046

Property Built

Built

Year Built: 2008