Skip to content

54 Mulberry DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2008

Last Sale Price
$511,688
Last Sale Date
Feb 2, 2009

Property Information

Block42.06
Lot19
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page4.01

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage3,332
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,000
19%
Improvement Value:$302,800
81%
Total Assessment$373,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,281+1.0%
2024$9,192+5.9%
2023$8,680-0.1%
2022$8,691+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$511,688
DeedBook 14203, Page 1289

Property Built

Built

Year Built: 2008