Skip to content

56 Mulberry DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2010

Last Sale Price
$317,146
Last Sale Date
Apr 12, 2010

Property Information

Block42.06
Lot20
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page4.01

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage2,004
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,500
22%
Improvement Value:$260,100
78%
Total Assessment$332,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,258+1.0%
2024$8,179+5.9%
2023$7,723-0.1%
2022$7,733+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$317,146
DeedBook 14572, Page 1981

Property Built

Built

Year Built: 2010