Skip to content

22 Mulberry DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2007

Last Sale Price
$468,267
Last Sale Date
Aug 9, 2007

Property Information

Block42.06
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page4.01

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage3,424
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,500
18%
Improvement Value:$310,900
82%
Total Assessment$379,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,171+1.0%
2024$9,079+6.1%
2023$8,560-0.1%
2022$8,571+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$468,267
DeedBook 13746, Page 756

Property Built

Built

Year Built: 2007