Skip to content

79 Honeysuckle DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2011

Last Sale Price
$675,000
Last Sale Date
Dec 7, 2023

Property Information

Block42
Lot1.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page4.01

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage3,424
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,100
18%
Improvement Value:$309,100
82%
Total Assessment$378,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,391+1.0%
2024$9,300+5.9%
2023$8,782-0.1%
2022$8,793+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$675,000
Sq Ft3,424DeedBook 19567, Page 946Recorded12/22/2023

Property Sale

Sale
$533,988
DeedBook 14936, Page 732

Property Built

Built

Year Built: 2011