Skip to content

31 Honeysuckle DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2006

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 4, 2007

Property Information

Block42
Lot1.27
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page4.01

Building Details

Building Class18
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage1,895
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,500
34%
Improvement Value:$134,700
66%
Total Assessment$203,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,045+1.0%
2024$4,997+5.9%
2023$4,718-0.1%
2022$4,724+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2006