Skip to content

1145 Beacon Avenue(Unit C0003)Manahawkin, NJ 08050

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$390,000
Last Sale Date
Oct 7, 2008

Property Information

Block44.01
Lot25.01
QualifierC0003
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page37

Building Details

Building Class10
DescriptionCONDO
Dwellings1
ZoningNMC
Sq Footage1,368
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,000
29%
Improvement Value:$243,400
71%
Total Assessment$343,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,527+1.0%
2024$8,444
Property History

Property Sale

Sale
$390,000
DeedBook 14131, Page 1822