Skip to content

963 Barnacle DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1991

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 11, 2025

Property Information

Block44.03
Lot39
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page40

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage1,788
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$68,300
28%
Improvement Value:$179,200
72%
Total Assessment$247,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,145+1.0%
2024$6,086+5.9%
2023$5,747-0.1%
2022$5,754+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$133,500
DeedBook 4913, Page 690

Property Built

Built

Year Built: 1991