Skip to content

27 Lighthouse DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1968

Last Sale Date
May 6, 2022

Property Information

Block44.06
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class16
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage1,993
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,500
27%
Improvement Value:$156,000
73%
Total Assessment$212,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,276+1.0%
2024$5,225+5.9%
2023$4,934-0.1%
2022$4,941+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1968