Skip to content

64 Lighthouse DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1992

Last Sale Price
$105,665
Last Sale Date
Jan 20, 1993

Property Information

Block44.08
Lot28
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage1,890
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,600
26%
Improvement Value:$158,900
74%
Total Assessment$214,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,326+1.0%
2024$5,275+5.9%
2023$4,981-0.1%
2022$4,987+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$105,665
DeedBook 5045, Page 847

Property Built

Built

Year Built: 1992

Property Sale

Sale
$4,250
DeedBook 4398, Page 766