Skip to content

409 Nautilus DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1978

Last Sale Date
Apr 8, 2002

Property Information

Block44.100
Lot18
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page32

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage960
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,400
41%
Improvement Value:$79,700
59%
Total Assessment$135,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,355+1.0%
2024$3,322+5.9%
2023$3,137-0.1%
2022$3,141+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978