Skip to content

106 Atlantis AvenueManahawkin, NJ 08050

Built 1992

Last Sale Date
Aug 14, 1992

Property Information

Block44.121
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage2,856
Acreage0.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,700
21%
Improvement Value:$249,800
79%
Total Assessment$315,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,834+1.0%
2024$7,758+5.9%
2023$7,326-0.1%
2022$7,335+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$18,000
DeedBook 5020, Page 67

Property Built

Built

Year Built: 1992