Skip to content

136 Leeward RoadManahawkin, NJ 08050

Built 1993

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
May 17, 2017

Property Information

Block44.137
Lot18
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page30

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage2,328
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,600
24%
Improvement Value:$195,200
76%
Total Assessment$257,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,401+1.0%
2024$6,339+5.9%
2023$5,986-0.1%
2022$5,994+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$103,400
DeedBook 5098, Page 698

Property Built

Built

Year Built: 1993