Skip to content

1576 Breakers DriveManahawkin, NJ 08050

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Feb 9, 2026

Property Information

Block44.138
Lot1.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page30

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage2,154
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$63,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$63,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,577+1.0%
2024$1,561+5.9%
2023$1,474-0.1%
2022$1,476+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$225,000
Sq Ft2,154DeedBook 20292, Page 1485Recorded2/24/2026

Property Sale

Sale
$185,000
Sq Ft2,154DeedBook 20284, Page 723Recorded2/12/2026

Property Sale

Sale
$44,000

From:

To:

DeedBook 17257, Page 527Recorded10/2/2018