Skip to content

269 Neptune DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 9, 2008

Property Information

Block44.145
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage1,854
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,800
30%
Improvement Value:$142,000
70%
Total Assessment$202,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,036+1.0%
2024$4,987+5.9%
2023$4,709-0.1%
2022$4,715+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 5598, Page 895

Property Built

Built

Year Built: 1978