Skip to content

132 Autumn Oak LaneManahawkin, NJ 08050

Built 1995

Last Sale Price
$155,510
Last Sale Date
May 30, 1995

Property Information

Block44.14
Lot49
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page40

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage1,850
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,800
26%
Improvement Value:$192,900
74%
Total Assessment$260,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,223+1.0%
2024$6,161+6.2%
2023$5,803-0.1%
2022$5,811+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$155,510
DeedBook 5271, Page 526

Property Built

Built

Year Built: 1995