Skip to content

502 Nautilus DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1998

Last Sale Date
Sep 20, 2012

Property Information

Block44.153
Lot35
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage1,518
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,400
26%
Improvement Value:$157,700
74%
Total Assessment$213,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,291+1.0%
2024$5,240+5.9%
2023$4,948-0.1%
2022$4,955+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1998