Skip to content

108 Quadrant RoadManahawkin, NJ 08050

Built 1997

Last Sale Price
$133,900
Last Sale Date
Mar 10, 1997

Property Information

Block44.153
Lot56
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage2,340
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,100
25%
Improvement Value:$200,200
75%
Total Assessment$266,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,612+1.0%
2024$6,548+5.9%
2023$6,183-0.1%
2022$6,191+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$133,900
DeedBook 5452, Page 468

Property Built

Built

Year Built: 1997

Property Sale

Sale
$25,000
DeedBook 5414, Page 247