Skip to content

260 Stormy RoadManahawkin, NJ 08050

Built 1997

Last Sale Price
$131,900
Last Sale Date
Oct 23, 1997

Property Information

Block44.171
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage1,792
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,200
27%
Improvement Value:$162,900
73%
Total Assessment$223,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,540+1.0%
2024$5,486+5.9%
2023$5,180-0.1%
2022$5,187+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$131,900
DeedBook 5519, Page 298

Property Built

Built

Year Built: 1997