Skip to content

108 Tiller AvenueManahawkin, NJ 08050

Built 2015

Last Sale Price
$52,500
Last Sale Date
Aug 5, 2014

Property Information

Block44.18
Lot22
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page37

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage832
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,500
38%
Improvement Value:$106,800
62%
Total Assessment$172,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,278+1.0%
2024$4,237+5.9%
2023$4,001-0.1%
2022$4,006+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

Sale
$52,500

From:

To:

DeedBook 15867, Page 287Recorded8/8/2014

Property Sale

Sale
$36,500
DeedBook 15435, Page 273