Skip to content

10 Ensign CourtManahawkin, NJ 08050

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 21, 2014

Property Information

Block44.18
Lot31
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page37

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage1,596
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,700
32%
Improvement Value:$147,800
68%
Total Assessment$217,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,401+1.0%
2024$5,348+5.9%
2023$5,048-0.1%
2022$5,055+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973