Skip to content

148 Seaspray RoadManahawkin, NJ 08050

Built 1978

Last Sale Price
$95,000
Last Sale Date
Aug 22, 1986

Property Information

Block44.200
Lot19
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage1,780
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,800
32%
Improvement Value:$129,400
68%
Total Assessment$191,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,748+1.0%
2024$4,702+5.9%
2023$4,440-0.1%
2022$4,445+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$95,000
DeedBook 4467, Page 463

Property Built

Built

Year Built: 1978