Skip to content

352 Neptune DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1995

Last Sale Price
$279,900
Last Sale Date
Aug 30, 2019

Property Information

Block44.201
Lot16
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class16
Description1SF/BG
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage1,258
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,600
31%
Improvement Value:$139,700
69%
Total Assessment$201,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,998+1.0%
2024$4,950+5.9%
2023$4,674-0.1%
2022$4,680+6.6%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$279,900
Sq Ft1,258DeedBook 17597, Page 355Recorded9/6/2019

Property Sale

Sale
$232,500

From:

To:

Sq Ft1,258DeedBook 15616, Page 1523Recorded8/19/2013

Property Sale

Sale
$160,900
DeedBook 10120, Page 821

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$20,000
DeedBook 5138, Page 717

Property Sale

Sale
$15,000
DeedBook 4775, Page 414