Skip to content

234 Topside RoadManahawkin, NJ 08050

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 14, 2002

Property Information

Block44.203
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage960
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,700
39%
Improvement Value:$109,200
61%
Total Assessment$177,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,417+1.0%
2024$4,375+5.9%
2023$4,131-0.1%
2022$4,136+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1978