Skip to content

224 Topside RoadManahawkin, NJ 08050

Built 1979

Last Sale Date
Mar 21, 2002

Property Information

Block44.203
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage960
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,600
42%
Improvement Value:$85,100
58%
Total Assessment$146,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,643+1.0%
2024$3,607+5.9%
2023$3,406-0.1%
2022$3,411+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1979