Skip to content

120 Lakeview DriveBarnegat, NJ 08005

Vacant Land

Last Sale Price
$7,500
Last Sale Date
Aug 29, 2022

Property Information

Block44.218
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page27

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningP
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$16,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$400+1.0%
2024$396+5.9%
2023$374-0.1%
2022$374+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$7,500
DeedBook 19152, Page 435Recorded9/1/2022