Skip to content

137 Lakeview DriveBarnegat, NJ 08005

Vacant Land

Last Sale Price
$22,000
Last Sale Date
Aug 17, 2021

Property Information

Block44.219
Lot12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page27

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$23,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$581+1.0%
2024$575+5.9%
2023$543-0.1%
2022$544+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$22,000
DeedBook 18660, Page 744Recorded9/2/2021

Property Sale

Sale
$6,000
DeedBook 5526, Page 522