Skip to content

327 Compass CourtManahawkin, NJ 08050

Built 1996

Last Sale Price
$154,650
Last Sale Date
Oct 18, 1996

Property Information

Block44.227
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage2,535
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,100
22%
Improvement Value:$233,700
78%
Total Assessment$299,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,444+1.0%
2024$7,372+5.9%
2023$6,961-0.1%
2022$6,970+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$154,650
DeedBook 5415, Page 425

Property Built

Built

Year Built: 1996