Skip to content

151 Spinnaker AvenueManahawkin, NJ 08050

Built 2000

Owner
---
Last Sale Price
$528,000
Last Sale Date
Dec 10, 2024

Property Information

Block44.24
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page37

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage2,700
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,600
19%
Improvement Value:$257,200
81%
Total Assessment$318,800

Sale
$528,000
DeedBook 19880, Page 1306

Property Built

Built

Year Built: 2000