Skip to content

1043 Windlass DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1976

Owner
---
Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Oct 15, 2025

Property Information

Block44.27
Lot23
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page38

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage1,080
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$63,000
38%
Improvement Value:$102,400
62%
Total Assessment$165,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,107+1.0%
2024$4,067+5.9%
2023$3,841-0.1%
2022$3,846+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$125,000
Sq Ft1,080DeedBook 20182, Page 1988Recorded11/3/2025

Property Built

Built

Year Built: 1976