Skip to content

330 Winding Oak TrailManahawkin, NJ 08050

Built 1997

Last Sale Price
$168,050
Last Sale Date
Jul 15, 1997

Property Information

Block44.33
Lot67
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page40

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage2,136
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,400
24%
Improvement Value:$218,000
76%
Total Assessment$286,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,111+1.0%
2024$7,043+5.9%
2023$6,650-0.1%
2022$6,659+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$168,050
DeedBook 5488, Page 447

Property Built

Built

Year Built: 1997

Property Sale

Sale
$500,000
DeedBook 5176, Page 936