Skip to content

1109 Treasure AvenueManahawkin, NJ 08050

Built 1991

Last Sale Date
Mar 2, 2010

Property Information

Block44.58
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page35

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage1,063
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,800
36%
Improvement Value:$111,600
64%
Total Assessment$174,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,330+1.0%
2024$4,289+5.9%
2023$4,050-0.1%
2022$4,055+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1991