Skip to content

363 Golfview DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1998

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 23, 2011

Property Information

Block44.59
Lot16
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page33

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage1,873
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,800
28%
Improvement Value:$197,700
72%
Total Assessment$274,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,816+1.0%
2024$6,750+5.9%
2023$6,374-0.1%
2022$6,382+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$170,564
DeedBook 5585, Page 769

Property Built

Built

Year Built: 1998

Property Sale

Sale
$38,000
DeedBook 5441, Page 333