Skip to content

351 Lighthouse DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2024

Owner
---
Last Sale Price
$789,000
Last Sale Date
Apr 25, 2025

Property Information

Block44.60
Lot16
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page33

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage2,917
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$67,600
16%
Improvement Value:$368,500
84%
Total Assessment$436,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,828+551.4%
2024$1,662+5.9%
2023$1,570-0.1%
2022$1,572+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$789,000
Sq Ft2,917DeedBook 19995, Page 1424Recorded4/29/2025

Property Sale

Sale
$669,900
Sq Ft2,905DeedBook 19624, Page 825Recorded3/7/2024

Property Built

Built

Year Built: 2024

Property Sale

Sale
$107,000
DeedBook 19313, Page 1182Recorded3/2/2023