Skip to content

552 Coral LaneManahawkin, NJ 08050

Built 2009

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 21, 2008

Property Information

Block44.71
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page26

Building Details

Building Class17
Description2SF/BIG
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage3,380
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,600
15%
Improvement Value:$349,400
85%
Total Assessment$411,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,205+1.0%
2024$10,106+5.9%
2023$9,543-0.1%
2022$9,556+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2009