Skip to content

678 Buccaneer LaneManahawkin, NJ 08050

Built 2003

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 13, 2018

Property Information

Block44.78
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage2,254
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,900
21%
Improvement Value:$242,900
79%
Total Assessment$308,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,668+1.0%
2024$7,593+5.9%
2023$7,170-0.1%
2022$7,180+9.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$312,000

From:

To:

Sq Ft2,254DeedBook 16023, Page 1785Recorded3/9/2015

Property Sale

Sale
$330,000
DeedBook 14389, Page 1597

Property Sale

Sale
$294,900
DeedBook 11516, Page 1304

Property Built

Built

Year Built: 2003