Skip to content

322 Atlantis AvenueManahawkin, NJ 08050

Built 2007

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 13, 2005

Property Information

Block44.99
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page32

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage3,226
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,700
16%
Improvement Value:$344,500
84%
Total Assessment$410,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,185+1.0%
2024$10,087+5.9%
2023$9,525-0.1%
2022$9,537+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007