Skip to content

334 Atlantis AvenueManahawkin, NJ 08050

Built 1997

Last Sale Price
$25,000
Last Sale Date
Apr 3, 1996

Property Information

Block44.99
Lot17
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage2,326
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,700
23%
Improvement Value:$222,100
77%
Total Assessment$287,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,146+1.0%
2024$7,077+5.9%
2023$6,683-0.1%
2022$6,691+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1997

Property Sale

Sale
$25,000
DeedBook 5356, Page 787