Skip to content

32 Saint Meena AvenueManahawkin, NJ 08050

Built 2001

Owner
---
Last Sale Price
$1,100,000
Last Sale Date
Jun 20, 2025

Property Information

Block51.10
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page59

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRA
Sq Footage4,079
Acreage1.4

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$164,000
29%
Improvement Value:$394,300
71%
Total Assessment$558,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,863+1.0%
2024$13,729+5.9%
2023$12,964-0.1%
2022$12,980+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$1,100,000
Sq Ft4,079DeedBook 20063, Page 677Recorded7/8/2025

Property Sale

Sale
$425,691
DeedBook 10644, Page 1162

Property Built

Built

Year Built: 2001

Property Sale

Sale
$1,028,000
DeedBook 5545, Page 941