Skip to content

10 Saint Meena AvenueManahawkin, NJ 08050

Built 1999

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 30, 2021

Property Information

Block51.11
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page59

Building Details

Building Class17
Description2SF3G
Dwellings1
ZoningRA
Sq Footage5,306
Acreage1.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,600
21%
Improvement Value:$532,700
79%
Total Assessment$673,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,718+1.0%
2024$16,556+5.9%
2023$15,634-0.1%
2022$15,654+1.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$617,000
Sq Ft5,306DeedBook 17682, Page 1288Recorded11/15/2019

Property Sale

Sale
$486,700
DeedBook 10628, Page 228

Property Built

Built

Year Built: 1999

Property Sale

Sale
$1,028,000
DeedBook 5545, Page 941