Skip to content

800 North Main StreetManahawkin, NJ 08050

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$2,945,000
Last Sale Date
Jun 7, 2016

Property Information

Block51.13
Lot30
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page62

Building Details

Building Class10
Description10-1SA 32964
Dwellings1
ZoningRB
Sq Footage---
Acreage4.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$480,600
12%
Improvement Value:$3,632,200
88%
Total Assessment$4,112,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$102,121+1.0%
2024$101,134
Property History

Property Sale

Sale
$2,945,000
DeedBook 16454, Page 851