Skip to content

32 Fairview TerraceManahawkin, NJ 08050

Built 1999

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 30, 1992

Property Information

Block51.14
Lot35
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page62

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,694
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,500
27%
Improvement Value:$168,100
73%
Total Assessment$230,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,726+1.0%
2024$5,670+11.1%
2023$5,105-0.1%
2022$5,111+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1999