Skip to content

Levi'S Road E/S(Block 51 Lot 6.01)Manahawkin, NJ 08050

Public Property

Last Sale Price
$5,000,000
Last Sale Date
Jan 5, 2009

Property Information

Block51
Lot6.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRA4/
Sq Footage---
Acreage49.78

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$484,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$484,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2010$16,341+3.2%
2009$15,841
Property History

Property Sale

Sale
$5,000,000
DeedBook 14189, Page 1161