Skip to content

Littleworth Mill Rd N Of(Block 54 Lot 21.01)Manahawkin, NJ 08050

Public Property

Last Sale Price
$1,330,000
Last Sale Date
May 23, 1995

Property Information

Block54
Lot21.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page63

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningW
Sq Footage---
Acreage35.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$123,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$123,100

Tax History

YearProperty taxesChange
1996$5,882+3.7%
1995$5,674+2.2%
1994$5,550-31.4%
1993$8,096-38.3%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$1,330,000
DeedBook 5270, Page 799

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 5101, Page 315